Koszyk
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
03
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
previous arrow
next arrow

Gry sensoryczne

Witaj na stronie www.grysensoryczne.pl. Jeśli tu trafiłeś, zapewne interesuje Cię temat gier sensorycznych. Czym one są i co w nich jest takiego niezwykłego, że poświęcamy im tutaj czas i miejsce? Jeśli chcesz pogłębić wiedzę na ten temat, czytaj dalej…

Wyjątkowe rozwiązanie

Dbamy o komunikacje

Wspieramy potrzebujących

Dlaczego warto wybrać nasze gry?

Gry sensoryczne to rodzaj gier planszowych, które bawią i uczą jednocześnie. Walor edukacyjny w przypadku gier tego rodzaju, to nic niezwykłego. Te jednak sprawiają że owy „walor edukacyjny”, nabiera zgoła nowego i nieco innego znaczenia.
Prócz poszerzania wiedzy graczy, pozwalają i niejako mimochodem skłaniają do skupienia się na posiadanych przez uczestników zmysłach. Są one dobrym sposobem by te zmysły – dotyk i słuch – wyostrzyć i udoskonalić

CO TY NA TO?:

Gra sensoryczna, w której zadaniem graczy jest odpowiadanie na pytania zamieszczone na kartach, z których się składa. Każda karta zawiera jedno pytanie. Na każdej z nich, prócz zapisanego  pytania znajdziemy kod  QR. Takie rozwiązanie pozwala nam poznać treść pytania, jeśli z jakichś przyczyn nie możemy tego przeczytać.

FIGURY DO PARY:

Zadaniem graczy jest znalezienie jak największej liczby par. Wzory na kartach, na podstawie których dobiera się pary, są łatwe do wyczucia pod palcami. Gra jest dobrą zabawą, a jednocześnie sposobem na wyczulenie zmysłu dotyku. Zaleca się, by osoby widzące grały z zamkniętymi oczami, wtedy skupią uwagę tylko na dotyku.

FIGURY DO PARY:

Zadaniem graczy jest znalezienie jak największej liczby par. Wzory na kartach, na podstawie których dobiera się pary, są łatwe do wyczucia pod palcami. Gra jest dobrą zabawą, a jednocześnie sposobem na wyczulenie zmysłu dotyku. Zaleca się, by osoby widzące grały z zamkniętymi oczami, wtedy wykupią uwagę tylko na dotyku.

MAGIA LITER:

Polega na układaniu zadawanych słów w jak najkrótszym czasie. Jako,  że  litery na tekturowych płytkach są wypukłe gra jest idealna, by wyostrzyć zmysł dotyku u graczy, zatem zaleca się, by osoby widzące grały z zasłoniętymi oczami.

Nasze produkty!